WhatsApp
Telefon

Sık Sorulan Sorular

image
Güncel Sorular

Sorularınıza aşağıdan cevap bulabilirsiniz.!

 • Web Tasarım Nedir?

  Web tasarım nedir? veya Web tasarımı nedir? sorularına verilebilecek en kısa cevap şu şekildedir;Web tasarım, son kullanıcıların hedeflenen içeriğe kolayca ulaşması amacıyla yapılan web sayfalarının, yazılımını, tasarımını ve güncellenmesini ifade eder. Genellikle yazılım geliştirmeden ziyade web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini kapsar. Web tasarımda grafik tasarım ve ara yüz tasarımı gibi birçok temel alan vardır. Günümüzde Web tasarım, şahıs veya firmalar tarafından satışa sunulan ürün veya hizmetleri, kişisel bilgileri veya hedeflenen içeriği internet ortamında tanıtmak üzere yapılmaktadır. Belirli bir hedef ve prensipler ile oluşturulan web tasarımın uygulamaya geçirilmesi, web sitesini meydana getirir. Bir başka deyişle; gerçek veya tüzel kişileri ve bu kişilerin sunduğu hizmet veya ürünleri sanal ortamda temsil etmesi için web sitesi tasarlama işine ve bu kapsamda yapılan çalışmalar bütününe 'web tasarım' denir.Web Tasarım nedir sorusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Web Tasarım Nedir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Web Tasarım Nasıl Yapılır?

  Web tasarım ilk olarak birçok ön araştırmayla temellendirerek yapılır. Böylelikle web sitenizi firmanızın sektörel veya kurumsal kimliğini yansıtabilecek nitelikte tasarlayabilirsiniz. Web Tasarımın şablon, ikon, font, vektör, renk, çizgi, görsel ve içerik vb. tüm detaylarına özen göstererek hedef kitlenize hitap eden bir bütünlüğe sahip olmasını sağlamalasınız.Tasarımlarımızda müşterilerinize her türlü cihazdan kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmanızı sağlayan mobil uyumluluk (responsive) özelliği olmalıdır. Tasarımlarımız arama motorlarına uyumlu ve SSL sertifikasına sahip olmalıdır. Web Tasarım yaparken izlemeniz gereken en önemli adımlar şu şekildedir;1. Adım: Web Tasarım Planlaması2. Adım: Rakip Araştırması3. Adım: UX(Kullanıcı Deneyimi) Tasarımı4. Adım: Web Sitesi İçeriği Oluşturma5. Adım: UI(Kullanıcı Arayüzü) Tasarımı6. Adım: Prototip Oluşturma ve Test Etme7. Adım: Web Sitesini YayınlamakWeb Tasarım nasıl yapılır sorusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Web Tasarım Nasıl Yapılır? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

  Web Tasarım fiyatları proje özelliklerine göre farklılıklar gösterir.  Sizde projeniz için bizimle iletişime geçerek, projeniz için anında fiyat alabilirsiniz.

 • Web Tasarım Örnekleri Nelerdir?

  Tüm Referanslarımızı ve Web Tasarım örneklerini Projeler sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 • Web Tasarım Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilir miyim?

  Web Tasarım Hakkında ve diğer tüm konularda Aklınıza takılan sorular için İletişim Formunu Doldurarak, 0533 829 3800'ten arayarak destek Hattı üzerinden bizlerle iletişime geçebilisiniz.

 • Web Tasarım Projelerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

  + Responsive(Mobil Uyumlu), Özgün ve Modern Şablon Tasarımı+ HTML5, CSS3, PHP, JS Yazılım Dili+ Dünya Standartlarında(Web 2.0) Kodlama Yapısı+ SEO Uyumlu Kodlama Altyapısı ve Site İçi SEO Entegrasyonu+ Güçlendirilmiş Güvenlik Altyapısı+ Bağımsız Sunucu/Hosting Kurulumu+ Kolay Kullanılabilir ve Geniş Kapsamlı İçerik Yönetim Paneli(CMS)+ CMS Panel ile Yönetilebilir 100% Dinamik İçerik Altyapısı+ Modern ve Dinamik İçerik Sayfaları+ Google Araçları ve Sosyal Medya Entegrasyonu+ Site İçi Metin ve Görsel İçerik Geliştirme Hizmeti+ Teslim Sonrası Süresiz Site İçi Revizyon Hizmeti+ Google ve Yandex Local Business Optimizasyonu+ Sosyal Medya Optimizasyonu+ Hosting, Server, FTP Yönetimi+ Web Danışmanlık Hizmeti+ 7/24 Teknik Destek   ANKA Yazılım Hizmetleri olarak diğer web tasarım firmalarının aksine yaptığımız her web tasarım projesinde bu özellikleri standart olarak sunuyoruz ve bu verdiğimiz hizmetler ile gurur duyuyoruz. Ayrıca bu özelliklerin her web tasarım projesinde standart olması gerektiğini şiddetle savunuyoruz.

 • Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?

  Günümüzde hemen hemen her türden işletmenin bir web sitesine sahip olması gerekiyor. Yalnızca fiziksel satış yapan şirketlerin bile kurumsal web sitelerinin bulunması büyük önem taşımaktadır. Web siteniz açıldığında, işletmenizi güzel ve doğru yansıttığından emin olabilmeniz için, profesyonel bir web tasarım firması ile çalışmanız gerekir. Web sitenizin birçok alandaki performansı, işletmeniz sanal kariyeri için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden yanlış web tasarım firmasını seçmek gibi bir hata yapmaktan kaçınmalısınız.Güçlü bir sanal varlık geliştirebilmek için, güvenilir, deneyimli ve profesyonel bir şirket ile çalışmanız gerekecek. İşletmeler bu konuya bazen gerekli özeni göstermezler ve sadece büyük görünen, çok ucuz fiyatlara iş yaptığını ileri süren şirketlerle çalışırlar, bu da işlevselliği bozuk bir web sitesine neden olur.Bir web tasarım şirketi seçerken Dikkat edilmesi gereken kriterler şunlardır:   1. Ucuz Web Tasarım Yaptığını İddia Eden Şirketlerden Uzak Durmak2. Çok Fazla Ücret Ödememek3. Makul Fiyatlara Mobil Uyumlu Özgün Tasarım ve SEO Dostu Kodlama Altyapısı Alabiliyor Olmak4. Web Tasarım Firmasını Yeterince Araştırmak5. Kendisini Alanında Uzman Olarak Tanıtan Firmaları İyi Analiz Etmek6. İhtiyaçlarınızı Tam Olarak Belirlemek7. Bakım, Onarım ve Destek Hakkında Anlaşma Yapmak8. Yüksek Yıllık Barındırma ve Yenileme Ücretlerinden Kaçınmak   Web Tasarım Sistemleri olarak bir web tasarım şirketi seçerken işletmelerin yaptığı en yaygın hataların bazılarını detaylı şekilde gözden geçirdiğimiz bir makale hazırladık. Bu Makale, sık karşılaşılan tuzaklardan haberdar olmanıza ve bunlardan kaçındığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Bir Web Tasarım Firması Seçerken Kaçınmanız Gereken Hatalar

 • Web Tasarım Danışmanlığı Nedir?

  Web tasarım danışmanlığı konuşmak, teşhis etmek, planlamak ve hatta bazen işleri düzeltmenize yardımcı olmak anlamına gelir. Web tasarım danışmanları, bir müşterinin ihtiyaçlarına ve marka imajına dayalı web sayfaları oluşturan, grafik tasarım konusunda iyi bir göze, web sitesi optimizasyonu ve programlama konusunda güçlü bir bilgiye sahip ayrıntı odaklı profesyonellerdir. Web tasarım danışmanları, neredeyse tüm çevrimiçi varlığınızdan sorumludur ve şirketiniz için web üzerinden başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.Web Tasarım Danışmanlığı Nedir sorusu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Web Tasarım Danışmanlığı Nedir? sayfamızı inceleyebilir ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Kurumsal Web Tasarım Nedir?

  Kurumsal web tasarım hizmetimiz ile, en güncel yazılım ve grafik tasarım teknolojilerini kullanarak, kurumların veya işletmelerin kurumsal kimliklerinin internette en doğru şekilde lanse edilmesine imkân tanımaktayız. Unutmamanız gerekir ki, internette firmanızı ne kadar iyi tanıtırsanız, o kadar çok geri dönüş elde edebilirsiniz.Kurumsal rekabetin çevrimiçi ortamlarda bu denli kızıştığı günümüzde, Profesyonel olarak kurumsal web tasarım hizmeti veren bir web tasarım ajansı ile çalışmanız hayati önem taşımaktadır.Web Tasarım Sistemleri olarak ziyaretçilerimize bu konudaki tavsiyemiz, “Şirketinizin büyüklüğü ya da sektörü ne olursa olsun, mutlaka Kurumsal Web Siteniz olsun!”Eğer sizin de profesyonel anlamda bir kurumsal web sitesine ihtiyacınız varsa, yapmanız gereken tek şey, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve gerisini alanında uzman web tasarım ve yazılım ekibimize bırakmaktır.Kurumsal Web Tasarım Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için Kurumsal Web Tasarım sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Kişisel Web Sitesi Nedir?

  Kişisel web sitesi; tanıtım, duyuru, blog, Video ve fotoğraf galerileri, özgeçmiş, cv, makale, biografi gibi bir çok özelliğe sahip olan web sitelerdir. Kişisel web sitenlerinde dilediğiniz kadar içerik yayınlayabilir.Yayınladığınız içeriklere okuyuculardan veya ziyaretçilerden yorumlar alabilirsiniz.Kişisel web siteniz’de bulunan içerikler kendiniz hakkında bilgiyi en rafine şekilde tek bir mecrada toplamanıza olanak verir. Böylece arama motorlarında ilgili içerikler, isminiz ve kişisel web siteniz arama motorları (Google, yandex, bing, yaani vb.) sıralamalarında üst sıralarda çıkar.Kısaca özetlemek gerekirse Kişisel web sitesi Kişinin tanıtımını, duyurularını, etkinliklerini yayınlamak ve /veya yazı ve görüşlerini paylaştığı bir web site platformudur.

 • Neden ANKA Yazılım'ı Seçmeliyim?

  ANKA Yazılım Hizmetleri, çağımızın hızla büyüyen değerleri olan "Web Tasarım ve Web Yazılım" alanında K.K.T.C.'de faaliyet gösteren yeni nesil web tasarım ve web yazılım ajansıdır. Kendimizi kısaca tüm yönleriyle 360 derece bütünleşik bir web tasarım hizmeti veren firma olarak tanımlıyoruz.Kurumsal ve Profesyonel bir bakış açısı ile internette var olmak için doğru yerdesiniz. Çünkü, internetin ülkemizde gelişmeye başladığı ilk günlerden bugüne aynı işi severek yapıyoruz. Web Tasarım Sistemleri, kurulduğu günden bu yana uzun vadeli yatırımları, kısa vadeli kazançlara tercih etmiştir. Sadece yaptığı işlerin kalitesi değil, bu ilkeli duruşu rakiplerinden farklılaşmasını sağlamıştır. Biz sadece basit bir Web Tasarım ajansı değiliz !Tasarım, bir projenin sadece önemli bir bileşeni. Amacımız kullanılabilir, etkili ve başarı dönüşüm oranı yüksek projeler üretmek. Web Tasarım sadece yapmış olduğumuz işlerden bir tanesi… ANKA Yazılım Hizmetleri, proje bitiminde müşterisi ile yollarını ayırmaz. Hizmet verdiği Web projeleri için bakım, destek ve geliştirme desteğinin yanı sıra, dijital pazarlama ekibiyle de, pazarlama desteği sunar.Profesyonel ve kurumsal bir internet sitesi (Kurumsal Web Tasarım), İnternet üzerinde çalışacak yazılımlar (b2b, b2c, bayii portalları, intranet ve extranet yazılımlar vb.), Dijital tasarımlar (bannerlar, e-mail tasarımları vb.), Sosyal medya aplikasyonları (Facebook, Twitter, Instagram uygulamaları vb.), Mobil aplikasyonlar (IOS ve Android cep telefonu uygulamaları) gibi, kullanıcılarla internet üzerinden etkileşim sağlayacak tüm işler faaliyet alanına girmektedir. Web Tasarım Sistemleri olarak sunduğumuz tüm web siteleri Responsive(Mobil Uyumlu), Özgün ve Modern Şablon Tasarımı, Dünya Standartlarında(Web 2.0) Kodlama Yapısı, SEO Uyumlu Kodlama ve Site İçi SEO Entegrasyonu gibi kriterler doğrultusunda yapılmaktadır. Bünyemizde yapılan tüm siteler, arama motorlarında kolayca üst sıralarda gözükmekte, bu sebeple işe yarayan, müşterimize olumlu geri dönüşler ile tam anlamı ile kazanç sağlayan projelere dönüşmektedir.ANKA Yazılım Hizmetleri'nin en önemli özelliklerinden birisi de, müşterilerine en yüksek kalitede Web Tasarım hizmetini, çok uygun fiyatlara sunmasıdır. ANKA Yazılım Hizmetleri, tüm bu işleri kendi bünyesinde bulunan profesyonel ve tecrübeli ekibiyle yapmakta ve 2005 yılından bugüne dek edindiği tecrübeyi müşterilerine aktarmaktadır.Web Tasarım ve Web yazılım alanında uzman olan ANKA Yazılım Hizmetleri, sadece K.K.T.C.'de değil, ayrıca Türkiye’deki İllere de web tasarım ve web yazılım hizmeti vermekte sürekli gelişen yazılım AR-GE işlerimiz K.K.T.C.'de yer alan ofisimiz tarafından yürütülmektedir. Bu sayede tüm yönleri ile bir çok Web Tasarım ajansından farklılaşmaktadır. Her yaptığı projede en iyi Web Tasarım projelerini oluşturmayı hedefleyen misyonumuz sayesinde de, dijital pazarlama, sosyal medya, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), native reklam, kurumsal web sitesi, ürün tanıtım sitesi, kişisel web sitesi, e-ticaret sitesi, web yazılım, web danışmanlık, sosyal medya danışmanlığı, logo tasarım, kurumsal kimlik, sosyal medya reklam kampanyaları, marka ve patent tescili, SEM(Arama Motoru Pazarlamacılığı), banner reklam, youtube reklamları ve Google Ads gibi dijital dünyada görünürlüğünüzü arttıran her türlü çalışmayı yaparak sizlere her alanda destek vermektedir.Son olarak Web Teknolojileri alanında kendine güvenen, alanında uzman, tecrübeli, donanımlı, profesyonel bir ekip ile yola çıktık ve yolumuza kararlılıkla devam etmekteyiz.